16 jaan 2019
jaanuar 16, 2019

Eilse “Radari” teemal

jaanuar 16, 2019

Eilses “Radari” saates oli lugu meie klubi endisest sportlasest, kellele tegime pool aastat tagasi võistlustel osalemise eelarvetes ümberarvestused ja tagasimaksed.

See oli inimlik eksimus ja meil on siiralt kahju, et see juhtus. Oluline on kindlasti lisada juurde, et oleme klubi poolt tegutsenud võimalikult operatiivselt, et omaosaluse eelarve teemal sportlastega arvutused täpsustada ja lahendada ja me ei ole kindlad, kas tõe see pool saates selgelt välja tuli.

Klubi sai info, et võistluste eelarvetes võib olla viga 20.06.17, võtsime seda tõesti väga tõsiselt, olime ka ise ehmatanud ja asusime kohe kontrollima, suhtlesime kõigi sportlastega. Märkasime, et võistlustel osalemise omakulude arvutuse metoodikas on küll arvestatud Kultuurkapitali ja Hasartmängumaksu Nõukogu poolt eraldatud rahastus, kuid mitte riigieelarvelist toetust, mida on klubil võimalik tagantjärgi kulutuste katteks saada läbi kahe organisatsiooni ehk läbi Paralümpiakomitee ja Eesti Puuetega Inimeste Ujumisliidu,  kust need summad olid ka laekunud. Pikk rahade teekond tähendab seda, et toetused laekuvad klubile viitajaga, tihti ka tükk aega pärast võistluseid. Võtsime asja südamega ja parandasime vea. Tegime ümberarvutused ja vaatasime üle ka omakulutuste osad edasistel võistlustel, mida oleme plaaninud.

Täname kõiki asjaosalisi, kes aitasid meil vea leida ja olukorra lahendada. Meie klubi on üks tugevamaid paraspordiorganisatsioone ja eks me klubi vedajatena olemegi rohkem spordiinimesed, kui finantsjuhid ja raamatupidajad. Täname neid, kes on mõistnud ja aidanud kaasa lahendusele. Oleme ka omalt poolt leidnud eratoetajaid, kes on aidanud meie sportlaste kulusid katta, seda pole olnud sugugi vähe. Tuleviku tarvis oleme oma raamatupidamises ja eelarvetes juba muutused sisse viinud. Täname usalduse eest ja oleme valmis alati vastama teie küsimustele.

SK Meduus